Strojenie pianin i fortepianów

W każdym rękodziele, w każdej sztuce, znajdują się dzieła wysokich i niskich lotów. Bez wątpienia strojenie pianin i fortepianów można zakwalifikować jako dzieło wykonane w różnej jakości. Wykonanie najwyższej jakości strojenia nie jest zwykłą techniczną operacją. Jest czymś znacznie więcej. Jest muzycznym dziełem sztuki.

Sprawianiem ogromnej radości i przyjemności laikom jak i najbardziej wymagającym pianistom. Jest zamianą poszczególnych dźwięków w harmonijne brzmienie, która uszczęśliwia każdego grającego na pianinie lub fortepianie jeszcze długo po skończonej pracy stroiciela.

Serwis

Strojenie prywatne

Usługa strojenia prywatnego jest wykonywana przez dyplomowanego stroiciela z wieloletnim doświadczeniem Daniela Kałużnego.Strój wykonywany jest wyłącznie za pomocą słuchu, bez użycia jakichkolwiek stroików elektronicznych czy innych urządzeń. O ile pozwoli na to instrument strojenie wykonuje się na 440Hz, tzw „kamertonowe A”. Czas strojenia nie powinien przekroczyć 1 godziny. Zdarzają się instrumenty, którym trzeba poświecić więcej czasu. Ma to miejsce na przykład wtedy, gdy instrument ma pordzewiałe struny lub nie był strojony przez kilka lat.

Na życzenie klienta, przy okazji strojenia, odkurzam instrument i oceniam ogólny stan techniczny a także jego wartość. Nie ma to wpływu na ostateczną cenę strojenia, która wynosi 300,00 zł z dojazdem do 50 km od Bytomia. 

Strojenie koncertowe

Zajmuję się również szeroko pojętą obsługą koncertów. Wynajmuję markowe fortepiany znanych marek, takich jak Steinway & Sons, Bluthner, Irmler i innych. Oferuję fachowy transport oraz profesjonalne strojenie dostosowane do wymogów (typ strojenia i intonacja dźwięku) wysokiej klasy pianistów.

Obsługuję również fortepiany podczas nagrań w studio.

Strojenie jest możliwe tylko i wyłącznie przy sprawnym technicznie instrumencie. To bardzo ważne.

Uszkodzony mechanizm lub nietrzymające kołki zupełnie wykluczają możliwość nastrojenia instrumentu. Często podaję analogiczny przykład z branży motoryzacyjnej mianowicie: strojenie uszkodzonego pianina to jak ustawianie zbieżności w samochodzie z uszkodzonym zawieszeniem. Zupełnie bez sensu.

Uwaga na naciągaczy oferujących tanie strojenie!! Najczęściej osoby te mają nikłą wiedzy na temat strojenia i posługują się elektroniką, próbując w ten sposób rekompensować swój brak umiejętności w tym zakresie. Uszkodzenia instrumentu spowodowane przez niewykwalifikowane osoby mogą okazać się nieodwracalne!

 

Więcej informacji na stronie www.piano-forte.pl. Serdecznie zapraszamy.