Sommerfeld 165

brak obrazka
Wartość fortepianu: 49 000 zł
Cena/miesiąc: 1000 zł

Fortepian Sommerfeld o długości 165 cm.

Instrument z 1935r, bardzo dobrego producenta pianin i najktórszych fortepianów (M-138) w Bydgoszczy. Wytwórnia Bruna Sommerfelda była przykładem idealnej współpracy niemiecko-polskiej. Producent postawił na bardzo wysoką jakość w stosunku do akceptowalnych cen; w sumie powstało około 7700 instrumentów. 

Fortepiany Sommerfelda charakteryzują się bardzo ciepłym brzmieniem, mocnym basem i wyrównanym dyszkantem. Doskonały mechanizm Rennera czyni ten instrument wyśmienitym partnerem do wielogodzinnych ćwiczeń lub domowych koncertów. Ciekawostką jest doskonale zachowany mechanizm. Wszystkie dźwignie repetycyjne, trzonki a nawet młotki są w wyśmienitym stanie zostały jedynie odświeżone.

Wyjątkowy fornir "Zebrano" dobrano tak, by fortepian swoim wyjątkowym wyglądem pasował do współczesnych wnętrz. 

Fortepian został odrestaurowany z prawdziwym pietyzmem. Wszystkie detale dopracowane. Do instrumentu wykonano fornirowaną ławę. 

Fortepian został odrestaurowany, wyregulowany i nastrojony w pracowni pianin i fortepianów Piano-Forte Daniela Kałużnego, pasjonata instrumentów klawiszowych, absolwenta Technikum Budowy Fortepianów. Daniel posiada wieloletnie doświadczenie w renowacji, naprawie i strojeniu pianin i fortepianów w Polsce i za granicą.

Ten i inne instrumenty możesz zobaczyć w salonie w Bytomiu, przy ul. Miechowickiej 30 po uprzednim, telefonicznym ustaleniu terminu - numer telefonu 601 458 299.

Chętnie opowiemy o fortepianie i odpowiemy na wszystkie pytania!

Serdecznie zapraszamy!

Transport ustalany indywidualnie. Pierwsze strojenie w cenie instrumentu.

Wyślij wiadomość i zapytaj o dostępność

Galeria

brak obrazka
brak obrazka
brak obrazka
brak obrazka